Prtezy

Przyszłościowy ekwipunek ortopedyczny znacznie usprawnia funkcjonowanie oraz egzystowanie ludziom którzy są niepełnosprawni. Korzystanie z dobrze dobranych sprzętów ułatwia ruszanie się a także robienie czynności dnia codziennego. Czym właściwie są ortezy dla dzieci AFO? Jakie to mają charakterystyczne cechy? Jaki sprzęt umożliwia ruszanie się i przyjemniejsze istnienie?

 

Ortezy są to niezwykle wspierające urządzenia dzięki, którym możliwa jest stabilizacja stawów, jak również nadmierne używanie ich. Specjalnie stworzone urządzenia dopasowane są do konkretnych partii ciała osoby niepełnosprawnej, jak również umożliwiają rozpoczęcie wykonywania sportu czy pozostałych aktywności. Każda z tych ortez posiada poszczególne znaki i dana jest do zakładania w określonych miejscach na ciele. Orteza AFO to wyrób wykonany z myślą o schorzeniach, deformacjach a także urazach pojawiających się w obrębie stawu skokowego, stopy i podudzia. Specjalna struktura wspomaga kontuzjowane stawy w trakcie przemieszczania się, jak również aktywizuje nasze mięśnie do prawidłowego funkcjonowania. Wśród najbardziej znanych ortez mamy możliwość wydzielić artykuły: ruchome i sztywne.

 

Ruchome używa się zarówno do poruszania, jak i do sportu. Przy użyciu konstrukcji, która zawiera ruchomy przegub jest osiągalne wykonywanie ruchu zgięcia grzbietowego oraz odwodzenia stopy. Drugie z rozwiązań gwarantuje nam nieruchomość a także stabilność, a także jest podporą dla wiotkich kończyn, ich wyraźnych niestabilności czy niedowładów. Opisywaną ortezę AFO wykorzystuje się w sytuacjach takich jak: – wyrównywanie deformacji stopy – szpotawość, – zabezpiecza także nasze stopy po zabiegach operacyjnych, – zabezpiecza niestabilność stawu skokowego, i tak dalej. Aby taka orteza, jak najbardziej wykonywała swoją funkcję, musi być dopasowywana osobiście. Surowiec wytworzenia winien być mocny, a naraz wygodny a także komfortowy podczas użytkowania. Tymczasem orteza DAFO to dynamiczny stabilizator utrzymujący stopę we prawidłowym miejscu. Wykorzystywana jest w urazach stawu skokowego odnoszących się do wszystkich niestabilności a oprócz tego nieutrwalonych deformacji stopy.

 

Stabilizatory AFO i DAFO produkowane są z niezwykle lekkich surowców, z dopasowaną osobiście konstrukcją. Dość często stosowanym sprzętem rehabilitacyjnym są też gorsety ortopedyczne. Sprzęty te zapobiegają postępowanie występujących deformacji w naszym kręgosłupie. Utrzymuje konstrukcję lordoz i kifoz, jak i jakby zastępuje działanie stabilizujące mięśni. Dzięki użyciu gorsetu możliwe jest poprawne rozłożenie wszelkich sił oddziałujących na nasze kręgi, a także stabilizacja a także wzmocnienie połączeń między poszczególnymi kręgami. Ortopedyczne gorsety zalecane są ludziom, które mają: – boczne skrzywienie kręgosłupa – postępująca skoliozę, – nadmierną lordozę,- nadmierną kifozę, Stabilizujący gorset winien być wykonany z osobistym uwzględnieniem sporej ilości faktorów takich jak: schorzenie, rozmiar, wzrost pacjenta czy postęp deformacji i niedyspozycji.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *